2023 жылғы 2 Қазанда № 13 НОМ базасында «Кәмелетке толмағандарға қатысты жыныстық тиіспеушіліктің, буллингтің алдын алу» тақырыбында бірыңғай облыстық жалпымектептік ата-аналар жиналысы өткізілді. Жиналыста «Қостанай қаласының 3 емханасы» КМК акушер-гинекологы Р.И.Акжигитова жыныстық қол сұғылмаушылық туралы профилактикалық әңгіме сөйледі..
Педагог-психолог ата-аналарды қалада және облыста жыныстық қол сұғылмаушылық мәселесі бойынша статистикамен таныстырып, ата-аналарға кәмелетке толмағандардың бейтаныс адамдармен қарым-қатынасы кезінде жазатайым оқиғалардың алдын алу туралы ақпарат берді.
Сондай-ақ отбасындағы зорлық-зомбылықтың әртүрлі түрлері, балаларға қатысты зорлық-зомбылықтың алдын алу жолдары туралы ақпарат берді. Жиналыс соңында ата-аналар мен педагогтарға жадынамалар табыс етілді.
Психологиялық қолдау алу үшін педагог-психолог Г. А-А. Шукеноваға 74-31-74 телефон нөмірі бойынша жүгіне аласыз.

2 октября 2023 года на базе ОСШ № 13 было проведено Единое областное общешкольное родительское собрание на тему «Профилактика половой неприкосновенности, буллинга в отношении несовершеннолетних». На собрании с профилактической беседой о половой неприкосновенности выступила акушер гинеколог КГП ‘Поликлиника 3 г. Костанай’ Акжигитова Р.И.. Педагог-психолог ознакомила родителей со статистикой в городе и в области по вопросу половой неприкосновенности, дала родителям информацию о предотвращении несчастных случаев при общении несовершеннолетних с незнакомыми людьми.
Также предоставила информацию о различных видах насилия в семье, информацию о способах предотвращения насилия по отношению к детям. Родителям и педагогам были вручены памятки. Для получения психологической поддержки вы можете обратиться к педагогу-психологу Шукеновой Г.А. 74-31-74